Националният отбор на България направи равен 2:2 срещу Естония в контрола, която се игра в турския курорт Анталия. Това бе първи мач за “лъвовете” за 2011 година, а следващата среща е на 26 март срещу Швейцария в евроквалификация. И четирите попадения в контролата паднаха след точно изпълнени дузпи. Естония поведе в 20-ата минута чрез Василиев, а Ивелин Попов изравни от бялата точка в 40-ата. Отново Василиев бе точен от дузпа в 80-ата минута за 2:1, за да дойде ред и на Ивелин Попов да вкара от бялата точка за крайното 2:2.

Нашите играха слабо, нямаха никаква идея и не създаваха голови положения. Първият точен удар във вратата на Естония дойде в 36-ата минута, но не застраши по никакъв начин стража на съперника. Лотар Матеус заложи на Станислав Манолев по десния фланг на защитата, Иван Иванов и Станислав Ангелов в центъра и Петър Занев отляво. В средата на терена дейстаха трима халфове – Стилиян Петров, Чавдар Янков и Благой Георгиев. На върха на атаката бе Димитър Макриев, а зад него бяха Ивелин Попов и Димитър Рангелов. През по-голяма част от двубоя халфовата ни линия и Ивелин Попов не бяха на ниво и не успяха да извеждат на добри позиции Димитър Макриев. През първото полувреме нашите играха без идея, не се бореха достатъчно и едва стигаха до наказателното поле на противника. В 10-ата минута бе може би едно от най-чистите положения за “трикольорите”, след като Благой Георгиев влезе отдясно в наказателното поле, но би от външната страна на вратата.

В 17-ата минута Клаван бе оставен непокрит пред наказателното поле на България, но би покрай вратата. Две минути след това Вунк влезе отляво в наказателното поле, направи няколко финта срещу Иван Иванов, който го събори и съдията даде дузпа. Зад топката застана Константин Василиев, който без проблеми направи 1:0 за Естония. В следващите минути нашите опитаха да атакуват повече, но така и не стигнаха до голово положение. В 28-ата минута Николай Михайлов спаси сигурен гол, след като се хвърли в краката на останалия сам срещу него ветеран Андерс Опер. В 40-ата минута реферът даде дузпа и за “лъвовете”. Ран събори Димитър Макриев в наказателното поле. Ивелин Попов реализира за 1:1, след като прати топката мощно в средата на вратата.

На полувремето Лотар Матеус извърши две смени – в игра се появиха Николай Бодуров и Николай Димитров съответно на местата на Станислав Ангелов и Димитър Рангелов. В 55-ата минута Николай Михайлов изпусна топката след центриране, но преди това се сблъска с противников футболист и падна на земята. В 67-ата минута Благой Георгиев можеше да направи нещо интересно от пряк свободен удар, но би над вратата.

В 73-ата минута Мартин Вунк стреля извън наказателното поле, резервният вратар на България Боян Пейков изпусна топката, Пурийе притича, за да довкара, но стражът бързо се поправи. В последните минути унгарският съдия даде по още една дузпа. В 79-ата минута Ивелин Попов фаулира Василиев, като нарушението започна извън наказателното поле, но арбитърът показа бялата точка. Потърпевшият Василиев бе точен за 2:1 за Естония.

В 83-ата минута дойде ред на България да получи 11-метров наказателен удар. Благой Георгиев центрира отдясно в наказателното поле, но Круглов игра с ръце, докато топката летеше към вратата и съдията даде дузпа. Ивелин Попов отново бе точен, оформяйки крайното 2:2. Влезлият като резерва за “трикольорите” Цветан Генков можеше да донесе и победата, но изпусна в 87-ата минута. Нападателят на полския Висла (Краков) засече от легнало положение подаване на Николай Димитров отляво, но прати топката право в ръцете на вратаря на Естония./БЛИЦ

Мачът по минути тук

България - Естония 2:2
0:1 Константин Василиев (20-дузпа), 1:1 Ивелин Попов (40-дузпа), 1:2 Константин Василиев (80-дузпа), 2:2 Ивелин Попов (83-дузпа)

България: 13.Николай Михайлов (70 - Боян Пейков), 2.Станислав Манолев, 6.Станислав Ангелов (46 - Николай Бодуров), 15.Иван Иванов, 4.Петър Занев (89 - Веселин Минев), 7.Благой Георгиев (86 - Цветан Генков), 8.Чавдар Янков (66 - Христо Янев), 19.Стилиян Петров, 9.Ивелин Попов, 11.Димитър Рангелов (46 - Николай Димитров), 10.Димитър Макриев
Резерви: 1.Боян Пейков, 3.Валентин Илиев, 5.Николай Бодуров, 12.Георги Пеев, 14.Веселин Минев, 16.Христо Янев, 18.Николай Димитров, 20.Цветан Генков, 21.Йордан Милиев, 23.Владимир Гаджев

Естония: 1.Павел Лондак, 3.Таави Ран, 5.Дмитрий Круглов, 6.Александър Дмитриев, 8.Андерс Опер, 9.Тарму Кинк, 13.Мартин Вунк, 14.Константин Василиев-к 15.Рагнар Клаван, 16.Игор Морозов, 17.Енар Яагер
Резерви: 22.Артур Копенко, 2.Сисов, 4.Пийроя, 7.Сандер Пури, 11.Пурийе, 20.Каймар Сааг