Почти сигурният следващ съперник на ЦСКА в Лига Европа – Копенхаген, играе все по-стабилно напоследък. Датският тим попиля с 4:0 Столе Солбакен в мач от местната Суперлига.

33-годишният сенегалски нападател Даме Н’Дойе отбеляза хеттрик в рамките само на 16 минути (7, 15, 23). Националът на Дания Виктор Фишер вкара четвъртото попадение в последните секунди на срещата.

Копенхаген вече трети мач не допуска гол във вратата си, а на 5 август, неделя, гостува на Одензе.

Преди това, в четвъртък, 2 август, датчаните имат у дома протоколен реванш във втория предварителен кръг на Лига Европа срещу исландския Стярнан, след като спечелиха първия двубой с 2:0.

Евентуалните мачове между ЦСКА и Копенхаген са на 9 август (София) и 16 август (Копенхаген).

Припомняме, че в първата среща „червените” ще са без наказаните Николай Бодуров и Кристиан Малинов.

За да стигнат до битки с Копенхаген, „армейците” ще трябва да не загубят реванша в Австрия срещу Адмира Вакер с голям резултат. В София те се сдобиха със солиден аванс – 3:0.