Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

ФК Копенхаген (Дания) победи с 2:0 като гост Стярнан (Исландия) в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът е на 2 август в Исландия. Победителят от тази двойка ще се изправи срещу крайния победител от сблъсъка ЦСКА - Адмира Вакер.

Припомняме, че по-рано днес българският гранд победи австрийците с 3:0 и е много близо до класиране в следващия кръг. Естествено, както за ЦСКА, така и за ФК Копенхаген има реванши, но засега преднината им е солидна и е твърде вероятно да играят в третия квалификационен кръг на турнира.

Кенан Кодро - синът на босненската легенда Мехо Кодро, реализира за Копенхаген в 52-ата минута. Фишер удвои преднината на датчаните в 58-ата минута, при който резултат приключи срещата.

Треньор на ФК Копенхаген е Стале Солбакен.