Словакия се класира за Евро 2020 след победа с 2:1 с продължения в баража срещу Северна Ирландия.

Срещата между двете страни се игра на "Уиндзор Парк" в Белфас, а гостите имаха аванс в редовното време и го пропиляха, но след това взеха своето в продълженията.

В 17-ата минута Куцка изведе словаците напред в резултата, след като се възползва от много нескопосана изява на противников футболист, който върна топката в задни позиции, но неразчетено.

След това авторът на първия гол овладя топката и със скоростта си не остави противниковите футболисти да го настигнат, като в крайна сметка останал сам срещу вратаря не сгреши.

В 88-ата минута Шкриняр върна надеждите на домакините, след като си вкара автогол и така Северна Ирландия изравни. При опита си да изчисти центриране на близката греда бранителят на Интер си вкара топката в мрежата.

Така се стигна до продължения при които словаците взеха своето след гол на Дуриш в 110-ата минута. Той отправи хубав удар по земя в близкия ъгъл и "препарира" противниковия страж.