Дисциплинарната комисия към Руския футболен съюз (РФС) присъди служебна загуба с 0:3 на Зенит (Санкт Петербург) срещу Динамо (Москва). Причина за наказанието на Зенит е инцидент с феновете. След като Динамо откри резултата в 37-ата минута от трибуната за гости полетяха пиротехнически средства към терена. Бомбичка избухна до вратаря на Динамо Антон Шунин.(

Стражът получи временно увреждане на зрението, а по-късно съдията прекрати двубоя. Шунин беше откаран незабавно в болница, а диагнозата показа увреждане в роговицата на окото, възпаление в ухото и други травми, предизвикани от взрива.

В класирането на Русия след 16-тия кръг лидер е ЦСКА Москва с 39 точки, втори е Анжи Махачкала с 34, трети е Зенит с 33, четвърти е Рубин Казан с 30, пети е Спартак Москва с 29. Динамо Москва остава на 10-то място с 21 точки, на точка от деветия Краснодар./БЛИЦ