Шотландия не се даде на суперсилата Португалия и сблъсъкът в Глазгоу завърши 0:0. Мегазвездата Кристиано Роналдо този път имаше малко шансове за гол, а и ги пропусна.

Негов гол в 55-ата минута беше отменен заради по-ранното излизане на топката от терена.

В следващите минути отбраната на Шотландия сериозно се затрудняваше, но със сетни сили опазваше вратата си. Веднъж и гредата ги спаси след изстрел на Бруно Фернандеш директно от корнер.

В 87-ата минута вратарят Гордън се превърна в герой, отразявайки силен шут на Фернандеш отблизо.

Румъния би Литва с 2:1 като гост. Армандас Кучис (7-дузпа) изведе литовците напред, но после логиката надделя. Разван Марин (18-дузпа) изравни, а победата на северните ни съседи донесе Денис Драгуш с гол в 65-ата минута.

Косово учудващо лесно се разправи с Кипър с 3:0. Косово - Кипър 3:0
Головете вкараха Амир Рахмани (30), Ермал Красничи (52)и Емир Сахити (71).