Манчестър Юнайтед се завърна на третото място във Висшата лига, след като победи трудно с 3:1 предпоследния Бърнли в мач от 25-ия кръг. Два гола за успеха отбеляза резервния защитник Крис Смолинг. Днес бранителят бе титуляр и откри резултата още в 12-ата минута. Гостите обаче изравниха със страхотен плонж на Дани Ингс шест по-късно. В края на първата част Смолинг отново даде аванс на Юнайтед, след като засече с глава центриране на Ди Мария отдясно.

В началото на второто полувреме Ингс бе близо до ново попадение, но Де Хеа отново показа страхотната си форма. В 80-ата предпоследният в класирането отново пропусна чудесна възможност за попадение. Така в ответната атака Ди Мария бе събора, а Робин ван Перси оформи крайното 3:1 от отсъдената дузпа.

В друга мач от кръга Уест Хям спечели ценна, но и заслужена точка при гостуването си на Саутхемптън. Нулево равенство, което свали "светците" от трето на четвърто място с 46 точки. "Чуковете" завършиха с човек по-малко след червен картон на вратаря Адриан. И въпреки това от 18 мача насам за първи път тимът на Сам Алардайс не допусна попадение. С точката Уест Хям е на осмата позиция с 38 т.

В същото време Кристъл Палас спечели точка при домакинството си на Нюкасъл. Интересното е, че треньор на новака в елита е бившият мениджър на "свраките" Алан Пардю.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 25 КРЪГ
10.02.15
21:45 ч.
Арсенал - Лестър 2:1
1:0 Лоран Косчиелни (27), 2:0 Тио Уолкът (41), 2:1 Андрей Крамарич (61)
10.02.15
21:45 ч.
Хъл Сити - Астън Вила 2:0
1:0 Никица Йелавич (22), 2:0 Даме Н'Дойе (74)
10.02.15
21:45 ч.
Съндърланд - КПР 0:2
0:1 Лерой Фер (17), 0:2 Боби Замора (45+1)
10.02.15
21:45 ч.
Ливърпул - Тотнъм 3:2
1:0 Лазар Маркович (15), 1:1 Хари Кейн (26), 2:1 Стивън Джерард (53-дузпа), 2:2 Муса Дембеле (61), 3:2 Марио Балотели (83)
11.02.15
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Бърнли 3:1
1:0 Крис Смолинг (6), 1:1 Дани Ингс (12), 2:1 Крис Смолинг (45), 3:1 Робин ван Перси (82-д)
Сток Сити - Манчестър Сити 1:4
0:1 Серхио Агуеро (33), 1:1 Питър Крауч (38), 1:2 Джеймс Милнър (55), 1:3 Серхио Агуеро (70-д), 1:4 Самир Насри (76)