Спартак (Москва) срази у дома Зенит с 3:1 в дербито от 18-ия кръг на руската Премиер лига и се доближи на две точки от него във временното класиране. Българският национал Ивелин Попов изгледа мача от резервната скамейка на шампионите.

Домакините поведоха с гол на Александър Самедов (19) след пас на Комбаров, а Луис Адриано (30) удвои преднината им след подаване на Зе Луис. Доменико Кришито намали още преди почивката. В последните секунди на срещата пък хърватинът Марио Пашалич (90+8) оформи крайния резултат след нова асистенция на Зе Луис.

След осмата си шампионатна победа този сезон Спартак е четвърти с 31 точки, доближавайки се на две от Зенит, който записа трета загуба за първенство и заема втора позиция. Тимът от Санкт Петербург изостава на 6 точки от лидера Локо (Москва).