Шампионът Спартак (Москва) записа шеста победа за първенство от началото на сезона, след като срази гостуващия Уфа с 3:1 в  среща от 16-ия кръг на руската Премиер лига. Ивелин Попов започна титуляр и бе сменен в 75-ата минута от Марио Пашалич.

Гостите от Уфа изненадващо поведоха след гол на Силвестър Игбун (10) с глава. Фернандо (37) изравни още преди почивката след изпълнение на пряк свободен удар, при което промуши топката под стената.

Футболистите на Масимо Карера стигнаха до трите точки с попадения на холандската звезда Куинси Промес (63) след фантастичен шут и Луис Адриано (79) на празна врата.

След успеха си Спартак е пети с 25 точки, на 8 зад лидера Локомотив (Москва). Уфа заема девета позиция с 21 точки.