Бившият нападател на ЦСКА Спас Делев отбеляза първия си гол в Турция. Българският национал се разписа в третия си мач за Мерсин, но тимът му претърпя загуба с 1:2 у дома от Кайзериспор. Двубоят беше от 22-ия кръг на Суперлигата, а Делев игра цял мач за домакините.

Българинът откри резултата в 53-ата минута, когато вкара с удар от въздуха с десния крак, хвърляйки в екстаз феновете на Мерсин. Попадението му обаче не беше достатъчно на новака в турския елит да запише първата си победа за 2012 година.

Само 6 минути по-късно Кайзериспор изравни. Емил Куйович направи 1:1 в 59-ата, а в 74-ата отново той порази целта и оформи крайното 1:2.

След загубата Мерсин заема 9-ото място с 27 точки. Кайзериспор е на 8-ата позиция с 29 точки.

Както е известно, през уикенда Делев отново игра цял мач за Мерсин, но тогава тимът му отстъпи с 0:1 на Газиантепспор след попадение на Ивелин Попов.