Майнц шокира Байер (Леверкузен) с 3:2 като гост в последния мач от 21-вия кръг на германската Бундеслига.

Едмонд Тапсоба пропусна дузпа за домакините в 23-ата минута, а гостите поведоха три минути по-късно с гол на френския защитник Антони Каси. Три минути по-рано обаче Едмонд Тапсоба пропусна дузпа за домакините.

Отборът от Леверкузен успя да изравни малко след половин час игра с попадение на Надием Амири. Майнц отново излезе напред в добавеното време на първата част, като голмайстор бе Леандро Барейро.

Байер отново стигна до равенството чрез нападателя си Патрик Шик. Развръзката в края бе драматична, тъй като за задържане бе показан червен картон на Амин Адли от домакините, както и дузпа за Майнц. Тя бе реализирана от Маркус Ингвартсен, който донесе трите точки на гостите.

С успеха Майнц 05 изпревари Леверкузен в класирането и вече е на девето място с 29 точки, докато "аспирините" останаха десети с 27 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА - ТУК!