Съперникът на България по пътя към Евро 2016 Норвегия вгорчи дебюта на новия селекционер на Чехия Павел Върба. Скандинавците направиха 2:2 в Прага.

Томаш Росицки откри резултата в 11-ата минута, когато овладя топката след грешен пас на вратаря Ниланд, навлезе в наказателното поле и стреля точно в мрежата. Десет минути по-късно Разак Елийонуси изравни след пас на Мохамед Абделауе, който се възползва от грешка на Франтишек Райторал.

В 39-ата минута Матей Видра върна аванса на домакините. Той се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле след изпълнение на корнер. Мортен Гамст Педерсен донесе равенството на Норвегия две минути преди края.

СЪСТАВЪТ НА НОРВЕГИЯ СРЕЩУ ЧЕХИЯ: Ниланд, Еладбелауи, Хангеланд, Форен (46-Нордвейт), Хьогли, Шелбред (64-Педерсен), Йенсен, Йохансен (46-Тетей), Елийонуси, Дели (73-Браатен), Абделауе (62-Хусеклеп)