Две московски дербита се изиграха по едно и също време. В двубои от 14 кръг съперникът на Лудогорец в Лига Европа ЦСКА загуби у дома от Динамо с 0:1, а в същото време Спартак удари като гост Локомотив с 3:0.

ЦСКА (Москва) пропуснаха отлична възможност през първото полувреме, но Влашич пропиля дузпа. Изненадващо в 85-ата минута при отлична контраатака Н"Жие прониза "армейците" и донесе победата на Динамо.

Лидерът преди кръга Локомотив пък бе разбит от Спартак на своя стадион. Символичните гости вкараха три гола след почивката чрез Понсе (57) и Ларсон (79,81).

В класирането Локомотив е на трета позиция с 29 точки, ЦСКА на пета с 26. Спартак събра 18 точки, докато Динамо все още е в зоната на изпадащите с 14 точки.