Съперникът на Локо (Сф) в третия предварителен кръг на Лига Европа Шльонск (Вроцлав) завърши 1:1 у дома с Гурник (Забже) в мач от полското първенство. Както е известно Шльонск гостува в София в четвъртък (4 август), а в първия мач двата тима направиха 0:0.

Треньорът на отбора от Вроцлав Орест Ленчик направи пет промени в състава, в сравнение с мача с “железничарите”.

Първото полувреме на срещата бе доста скучно. В 32-ата минута след изпълнение на корнер пред вратата на Шльонск Олковски подаде на Банаш, който вкара за 0:1.

Ленчик пусна втори нападател след почивката. Присъствието на холандеца Йохан Воскамп веднага се усети и той удари греда в 48-ата минута. В 78-ата минута Воскамп уцели последователно напречната и дясната греда, а притичалият аржентинец Диас направи добавка на празна врата за 1:1.