Съперникът на Лудогорец в 1/16-финалите на Лига Европа Лацио изпусна да победи у дома шампиона Ювентус, с който завършиха 1:1 в сблъсък от 21-ия кръг на италианската Серия „А”. Гостите от Торино играха с човек по-малко от 24-ата минута, когато вратарят им Джанлуиджи Буфон получи червен картон. Антонио Кандрева (27-дузпа) даде аванс на домакините, а Фернандо Йоренте (60) донесе точката на гостите. Въпреки равенството "римските орли" спряха победната серия на съперника, който преди този мач имаше 12 поредни успеха в първенството.

Ювентус започна по-добре на „Олимпико” и още в 8-ата минута Карлос Тевес опита късмета си с далечен изстрел, но топката премина над вратата. Последва равностойна игра до 24-ата минута, когато голмайсторът на Лацио Мирослав Клозе бе изведен зад отбраната на „бианконерите” и съборен от вратаря Джанлуиджи Буфон. Съдията Давиде Маса посочи бялата точка и изгони Буфон с директен червен картон, а Антонио Кандрева (27-дузпа) реализира 11-метровия наказателен удар за 1:1.

Въпреки че бе с човек по-малко на терена „Старата госпожа” можеше да изравни още преди почивката, но в 36-ата минута удар на Фернандо Йоренте бе спасен от албанския вратар на домакините Бериша. В края на полувремето „римските орли” поискаха втора дузпа за игра с ръка на Леонардо Бонучи, но този път не последва наказателен удар.

След почивката гостите не се предадоха и потърсиха изравнителен гол, въпреки че домакините имаха числен превес. Усилията на гостите дадоха резултат и Стефан Лихтщайнер центрира, а Фернандо Йоренте (60) с глава изравни за 1:1. Две минути по-късно "бианконерите" можеха да направят и пълен обрат, но Бериша спаси удар на Тевес.

До края на мача домакините натиснаха и на два пъти бяха близо до гола, но гредите спасиха гостите. В 75-ата минута Кристиан Ледесма центрира от фаул и Клозе стреля с глава от близка дистанция, но вратарят Марко Сторари парира удара, след което топката се отби и в напречната греда. Десет минути по-късно страхотен изстрел на Балде Кейта срещна страничната греда. Нови голове така и не паднаха и се стигна до подялба на точките.

Лацио запазва деветото си място с 28 точки, докато Ювентус остава на върха в класирането с актив от 56 точки.