Румънският ФКСБ, който ще срещне ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите, започна летните си контроли на лагера в Нидерландия със загуба 2:5 от белгийския палач на Лудогорец в миналогодишното издание на турнира - Андерлехт.

Голямата звезда на ФКСБ Флорентин Коман откри резултата в 12-ата минута. Пет минути след това Бенито Раман изравни - 1:1.

Андреа Компаньо, който румънците купиха през миналото лято за 1,5 милиона евро, се разписа за 2:1 в 40-ата минута. Раман вкара втория си гол в 58-ата минута за 2:2. До края на срещата белгийците вкараха още три гола чрез Дрейер, Арнстад и Сардела за крайното 5:2.

ФКСБ ще изиграе общо две контроли в лятната си подготовка преди да срещне ЦСКА 1948. На 5 юли отборът среща друг добре познат в България тим - ПАОК.