Барселона победи Реал (Мадрид) с 2:1 в голямото дерби на испанския футбол и взе аванс от четири точки пред „белия балет“ на върха на класирането на Примера дивисион.

Звездата на „Кралския клуб“ Кристиано Роналдо вкара гол, но португалецът изглежда трябваше да бъде изгонен от мача, след като дръпна Хавиер Масчерано от Барселона за ухото.

През второто полувреме аржентинецът фаулира Роналдо и заслужено получи жълт картон, но реакцията на носителя на „Златната топка“ също трябваше да бъде санкционирана.

Португалецът първо вдигна крака си и спъна Масчерано, а след това се наведе и дръпна играча на Барселона за ухото. Той просто последва примера на съотборника си Даниел Карвахал, който пръв издърпа слуховия орган на аржентинския халф.

И двете деяния на Кристиано Роналдо са при спряна игра и според правилата съдията Антонио Матеу Лахос трябваше да го изгони от терена. Реферът обаче дори не показа картон на звездата на Реал (Мадрид), който имаше жълт още от първото полувреме.