Спортинг (Лисабон) победи с 2:0 като гост Цюрих в първи мач от Група "D" на Лига Европа. Българският нападател Валери Божинов бе на пейката, но не влезе в игра за португалския тим.

Още в 4-ата минута Емилиано Инсуа откри резултата с глава, след като бе изпуснат от отбраната на домакините. В 16-ата реферът отсъди непряк свободен удар за Цюрих в наказателното поле на Спортинг, след като прецени, че защитникът Огучи Ониеву е върнал умишлено топката на вратаря Руи Патрисио. Младият Рикардо Родригес бе много близо до изравняването, но уцели лявата греда при изпълнението на фаула.

В 21-ата минута Инсуа подаде на непокрития Рики ван Волфсвинкел и 22-годишният холандския нападател удвои - 0:2.

До края на първото полувреме домакините пропуснаха няколко положение пред вратата на Руи Патрисио.

В 57-ата минута Адмир Мехмеди от състава на Цюрих уцели греда. В 77-ата отново гредата спаси Спортинг. Тогава Родригес я нацели за втори път.

До края на мача домакините така и не успяха да стигнат поне до почетен гол и съотборниците на Божинов удържаха победата с 2:0.

В другия мач от групата Лацио и Васлуй не излъчиха победител на "Олимпико" - 2:2.

Цюрих – Спортинг (Лисабон) 0:2
0:1 Емилиано Инсуа (4), 0:2 Рики ван Волфсвинкел (21)

Лацио – Васлуй 2:2
1:0 Джибрил Сисе (35-дузпа), 1:1 Уесли Лопес (59), 1:2 Уесли Лопес (62), 2:2 Джузепе Скули (71)