Българският национал Живко Миланов игра цял мач за Васлуй при равенството 2:2 като гост на Лацио. Двубоят на "Олимпико" в Рим бе първи мач от Група "D" на турнира Лига Европа.

Джибрил Сисе откри за "орлите" от дузпа в 35-ата минута. През второто полувреме обаче гостите от Румъния стигнаха до обрата. Първо в 59-ата минута Уесли Лопес изравни, а 4 минути след това Лучано Дзаури получи червен картон и изработи дузпа за Васлуй. Бразилецът Уесли Лопес вкара и от бялата точка и изненадващо Миланов и съотборниците му поведоха - 1:2.

Въпреки че бяха с човек по-малко домакините се добраха до точката. Джузепе Скули вкара за 2:2 в 71-ата минута след асистенция на 30-годишния французин Сисе.

В другата среща от групата Спортинг (Лисабон) постигна победа с 2:0 като гост на Цюрих.

Лацио - Васлуй 2:2
1:0 Джибрил Сисе (35-дузпа), 1:1 Уесли Лопес (59), 1:2 Уесли Лопес (62), 2:2 Джузепе Скули (71)

Цюрих – Спортинг (Лисабон) 0:2
0:1 Емилиано Инсуа (4), 0:2 Рики ван Волфсвинкел (21)