Българският национал Стилиян Петров и Астън Вила не успяха да спрат Манчестър Сити. “Гражданите” се върнаха на върха на класирането във Висшата лига, след като спечелиха с 1:0 гостуването си на “Вила Парк” в мач от 25 кръг.

Стилиян Петров игра цял мач за “виланите”, а в 60-ата минута получи жълт картон за нарушение срещу Давид Силва. Манчестър Сити започна мача на второ място, на една точка зад Манчестър Юнайтед, и бе близо до откриването на резултата след удар на Адам Джонсън, но топката срещна гредата.

В 63-ата минута Джолиън Лескът вкара единственото попадение в мача. Той бе оставен непокрит на границата на вратарското поле при изпълнение на корнер от страна на Джеймс Милнър и отиграване на Гарет Бари на далечната греда.

Астън Вила имаше възможност да изравни резултата в края на мача, но вратарят на гостите Джо Харт изби удара на Дарън Бент.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 25 КРЪГ
11.02.12
14:45 ч.
Манчестър Юнайтед – Ливърпул 2:1
1:0 Уейн Рууни (47), 2:0 Уейн Рууни (50), 2:1 Луис Суарес (80)
11.02.12
17:00 ч.
Блекбърн – КПР 3:2
1:0 Якубо Айегбени (15), 2:0 Стивън Нзонзи (23), 3:0 Недум Онуоха (45+4 - автогол), 3:1 Джейми Маккий (71), 3:2 Джейми Маккий (90+1)
11.02.12
17:00 ч.
Болтън – Уигън 1:2
0:1 Гари Колдуел (43), 1:1 Марк Дейвис (67), 1:2 Джеймс Маккартър (76)
11.02.12
17:00 ч.
Евертън – Челси 2:0
1:0 Стивън Пиенаар (5), 2:0 Денис Стракваларуси (71)
11.02.12
17:00 ч.
Фулъм – Сток Сити 2:1
1:0 Павел Погребняк (16), 2:0 Томас Сьоренсен (27), 2:1 Райън Шоукрос (78)
11.02.12
17:00 ч.
Съндърланд – Арсенал 1:2
1:0 Джеймс Маклийн (70), 1:1 Аарон Рамзи (75), 1:2 Тиери Анри (90+1)
11.02.12
17:00 ч.
Суонзи – Норич 2:3
1:0 Дани Греъм (23), 1:1 Грант Холт (48), 1:2 Антъни Пилкингтън (51), 1:3 Грант Холт (61), 2:3 Дани Греъм (87-дузпа)
11.02.12
19:30 ч.
Тотнъм – Нюкасъл 5:0
1:0 Беноа Асу-Екото (4), 2:0 Луи Саха (6), 3:0 Луи Саха (20), 4:0 Нико Кранчар (34), 5:0 Еманюел Адебайор (65)
12.02.12
15:30 ч.
Уулвърхемптън – Уест Бромич 1:5
0:1 Питър Одемвинги (35), 1:1 Стивън Флетчър (45+1), 1:2 Йонас Олсон (65), 1:3 Питър Одемвинги (78), 1:4 Кийт Андрюс (85), 1:5 Питър Одемвинги (88)