Стилиян Петров и съотборниците му в Астън Вила надделяха с 3:2 срещу Уулвърхемптън на "Молиню" в драматично дерби на Мидландс, в което вниманието привлече Роби Кийн. Новото попъление на бирмингамци се отчете с 2 гола във вратата на "вълците" и беше с основна заслуга за успеха. 31-годишният ирландец порази целта в 51-ата и 85-ата минути и така донесе обрата за гостите. За Вила се разписа и Дарън Бент от дузпа в началото на двубоя, но още до почивката домакините обърнаха до 2:1 чрез Майкъл Кайтли и Дейвид Едуардс. "Вълците" доиграха мача с човек по-малко, след като Карл Хенри беше изгонен с червен картон в 74-ата минута.

С днешното поражение Уулвърхемптън продължи лошата си серия срещу Астън Вила, като вече 33 години няма победа над този съперник.

Стенли отново беше цял мач на терена и заедно със съотборниците си успяха да грабнат трите точки, които са чудесен подарък за мениджъра на тима Алекс Маклийш, празнуващ днес рожден ден. В срещата с "вълците" Петров изравни рекорда на Радостин Кишишев, който до този момент беше българският футболист с най-много двубои в английската Висша лига. Двамата вече имат по 179 мача, а още в следващия кръг се очаква Стенли да стане едноличен лидер в тази класация. Димитър Бербатов пък до момента е със 175 двубоя във Висшата лига с екипите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед.

Сблъсък на "Молиню" започна отлично за Стенли и компания. В 10-ата минута Кристоф Бера фаулира Дарън Бент в наказателното поле на домакините и последва дузпа за Вила, която потърпевшият реализира - 0:1.

Само 10 минути по-късно Майкъл Кайтли изравни след асистенция на Фримпонг. Натискът на "вълците" стана още по-сериозен и в 26-ата минута на Марк Олбрайтън му се наложи да чисти топката от голлинията след удар на Карл Хенри.

Второто попадение в мрежата на гостите обаче не закъсня. В 31-ата минута Дейвид Едуардс направи 2:1 при заформило се меле в наказателното поле на Шей Гивън след центриране от корнер.

Роби Кийн възстанови равенството в 51-ата минута. Джарвис не успя да изчисти добре топката, Кларк я посрещна с глава, сваляйки я към Кийн, който със страхотен удар от границата на наказателното поле вкара първия си гол за Вила именно срещу клуба, от който започна кариерата си - 2:2.

В 55-ата Стилиян Петров стана център на вниманието, след като в опита си да стигне до една центрирана топка се сблъска лошо с Фримпонг. Наложи се оказването на медицинска помощ на халфа, който беше изнесен на носилка и не успя да продължи участието си в мача.

В 74-ата минута играчът на Уулвърхемптън Карл Хенри изрита Марк Олбрайтън без топка, за което получи директен червен картон и остави тима си в намален състав. Численото предимство си каза думата и в 85-ата минута гостите от Бирмингам стигнаха до трети гол. Роби Кийн направи обрата пълен с нов страхотен гол. Роджър Джонсън изчисти с глава, но топката попадна на крака на ирландеца, който с удар от около 25 метра не остави шанс на Уейн Хенеси, оформяйки крайното 3:1.

Астън Вила събра 27 точки и заема 11-ото място във временното класиране във Висшата лига, а Уулвърхемптън е на предпоследната 19-а позиция с 18 точки.

Евертън - Блекбърн 1:1
1:0 Тим Кейхил (25), 1:1 Дейвид Гудуили (72)
21.01.12
17:00 ч.
Фулъм - Нюкасъл 5:2
0:1 Дани Гътри (32), 1:1 Дани Мърфи (52-дузпа), 2:1 Клинт Демпси (59), 3:1 Клинт Демпси (65), 4:1 Боби Замора (68-дузпа), 4:2 Хатем Бен Арфа (85), 5:2 Клинт Демпси (89)
21.01.12
17:00 ч.
КПР - Уигън 3:1
1:0 Хейдар Хелгусон (33-дузпа), 2:0 Акош Бусаки (45), 2:1 Уго Родалега (66), 3:1 Томи Смит (81)
21.01.12
17:00 ч.
Сток Сити - Уест Бромич 1:2
0:1 Джеймс Морисън (35), 1:1 Камерън Джером (86), 1:2 Греъм Доранс (90)
21.01.12
17:00 ч.
Съндърланд - Суонзи 2:0
1:0 Стефан Сесеньон (14), 2:0 Крейг Гарднър (85)
21.01.12
17:00 ч.
Уулвърхемптън - Астън Вила 2:3
0:1 Дарън Бент (11-дузпа), 1:1 Майкъл Кайтли (21), 2:1 Дейвид Едуардс (31), 2:2 Роби Кийн (51), 2:3 Роби Кийн (85)
Манчестър Сити - Тотнъм (Диема)
Баланс: 125 мача, 47 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 47 победи за Тотнъм