Щутгарт пропусна да победи Вердер в Бремен, завършвайки при 1:1 мача от 25-ия кръг на Бундеслигата. Първа среща начело на швабите записа новият треньор на отбора Хууб Стевенс.

Гостите бяха по-добрия отбора на терена и в края на първата част дори пропуснаха дузпа. В грешник от бялата точка се превърна Мартин Харник. Десетина обаче след началото на второто полувреме Щутгарт най-после стигна до така търсеното попадение. Разписа се Георг Нидермайер.

Домакините обаче не сведоха глава и на свой ред също търсеха начин да зарадват феновете си. Макар и частично това стана факт в 79-ата, когато Аарон Хънт отбеляза за 1:1. Резултат, който остана непроменен и трябваше да задоволи и двата тима с по една точка.

А с нея Щутгарт вече има 21 над зоната на изпадащите, но следващите Хамбургер и Фрайбург са с 20 и 19, както и с мач по-малко. Вердер е 12-и с 29.

Без Тодор Неделев в групата Майнц изкова впечатляваща победа с 4:2 като гост на Хофенхайм. Домакините изпуснаха дузпа чрез Салихович още във втората минута, но за няколко през втората част дръпнаха с два гола. Полански и Фирмино направиха така, че феновете на Хофе да се чувстват спокойни.

Но тази нагласа обърка домакините. Чупо Мотинг намали в 67-ата, за да дойдат 73-ата и 75-ата минути. Първо Бенедикт Оказаки бе точен за 2:2, след което Шинджи Оказаки наказа Хофе за 3:2. Отново японецът попадна в прегръдките на съотборниците си продължението, защото с втория си гол сложи точка на спора за крайното 4:2.

С победата Майнц излезе пети с 41 точки, докато Хофенхайм е десети с 29 т.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 25 КРЪГ
14.03.14
21:30 ч.
Аугсбург – Шалке 04 1:2
1:0 Тобиас Вернер (5), 1:1 Клаас Ян Хунтелаар (33), 1:2 Клаас Ян Хунтелаар (49)
15.03.14
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:2
0:1 Рафаел (31), 0:2 Макс Крусе (40), 1:2 Милош Йоич (77)
15.03.14
16:30 ч.
Вердер – Щутгарт 1:1
0:1 Георг Нидермайер (55), 1:1 Аарон Хънт (79)
15.03.14
16:30 ч.
Хофенхайм – Майнц 2:4
1:0 Еуген Полански (49), 2:0 Роберто Фирмино (53), 2:1 Ерик Чупо-Мотинг (67), 2:2 Бенедикт Залер (73), 2:4 Шинджи Оказаки (75, 90)
15.03.14
16:30 ч.
Айнтрахт (Брауншвайг) – Волфсбург 1:1
0:1 Луис Густаво (36), 1:1 Карим Белараби (48)
15.03.14
16:30 ч.
Херта – Хановер 0:3
0:1 Ларс Щиндъл (49), 0:2 Ян Шлаудраф (57), 0:3 Шаболс Шусти (90)
15.03.14
19:30 ч.
Байерн – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 69 мача, 40 победи за Байерн, 14 равенства, 15 победи за Байер (Леверкузен)
16.03.14
16:30 ч.
Хамбургер – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 63 мача, 33 победи за Хамбургер, 16 равенства, 14 победи за Нюрнберг
16.03.14
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 21 мача, 10 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 3 равенства, 8 победи за Фрайбург
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.