Сток Сити успя да се добере до четвъртия кръг на ФА къп. “Грънчарите” преминаха през много мъки, докато пречупят съпротивата на коравия Кристъл Палас. Редевното време завърши 1:1, и чак в продълженията елитният тим надделя с 4:1 в преиграване от третия кръг на турнира.

Гостите можеха да открият резултата в 34-ата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Райън Шоукрос срещу Вилфрид Заха. Ударът на Истър от бялата точка обаче бе спасен от вратаря Томас Сьоренсен. В 69-ата минута домакините поведоха. Матю Етерингтън центрира в наказателното поле, където Кенуайн Джоунс с глава бе точен за 1:0.

Кристъл Палас обаче не се предаде и в 87-ата минута получи втора дузпа. Този път Мъри бе точен за 1:1 и докара мача до продължения. В тях класата си каза думата и Джонатан Уолтърс заби два гола в 95-ата и 110-ата минута. 120-ата минута Камерън Джером фиксира крайното 4:1. В следващата фаза съперник на Сток Сити ще бъде шампионът Манчестър Сити.