Воденият от Стойчо Младенов отбор на Кайсар с помощници Анатоли Нанков и Тодор Янчев се класира на исторически първи финал за Купата на Казахстан под ръководството на българина.

Tимът стигна до драматичен успех като домакин на Тобол с 3:1, като първата среща между двата тима завърши със загуба на Кайсар с 0:1. Арменският национал Тигран Барсегян вкара третото попадение за своя тим в седмата минута на добавеното време. Преди това нападателят бе открил резултата в 16-ата минута, а Мбомбо вкара втори в 67-ата минута.

Тобол намали на 2:1 в 89-ата чрез Зулпа, но в крайна сметка радостта бе за Стойчо Младенов и компания, към чийто щаб наскоро се присъедини бившият доктор на ЦСКА Иван Дойчев.

Кайсар вече е печелил трофея през 1998 година като на финала побеждават Восток с 2:0 след дузпи и 1:1 в редовното време.