Българският национал Страхил Попов попадна в идеалния отбор на кръга в турската Суперлига след победата на неговия тим Хатайспор над Денизлиспор с 1:0. 30-годишният защитник асистира за единственото попадение в мача, реализирано от габонския нападател Аарън Бупендза в 68-ата минута, а с успеха си тимът от Анталия е на пето място с 60 точки, на една пред Сивасспор, който спори с тях за място в европейските клубни турнири.

Страхил Попов е включен в идеалния отбор на кръга на две телевизии, които излъчват първенството- futbolarena и BeIN Sports TR. Българинът попада за четвърти път през сезона в идеалните 11 на кръга, а рекордът му е пет пъти преди две години с отбора на Касъмпаша, който тогава завърши на пета позиция. За да изравни или подобри личния си рекорд, Страхил Попов има още два кръга с Хатайспор - гостуване на Малатияспор и домакинство на Газиантеп ФК.