Страсбург спечели с 2:1 домакинството си на Олимпик (Лион) от 1-вия кръг на Лига 1. И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме.

Домакините поведоха с два гола. Едва към края на редовното време „хлапетата“ върна един от тях, но не им стигнаха силите за нищо повече.

Така Страсбург спечели първите си три точки още в първия кръг на френския елитен шампионат.

След равностойно първо полувреме, в което голове не паднаха, Страсбург поведе в 63-тата минута. Точен беше Жан-Рикньор Белгард. Четвърт час преди изтичането на редовното време Лебо Мотива удвои преднината на Страсбург.

Отговорът на Олимпик Лион беше доста закъснял. Гостите намалиха изоставането си чрез Николас Таляфико.

До края Страсбург запази аванса си и се поздрави с крайния успех. Във втория кръг от Ла Лига Страсбург гостува на Монако, докато Лион посреща Монпелие.

В по-ранния двубой от неделната програма на френския шампионат Метц загуби с 1:5 от Рен.