Стяуа (Букурещ) записа разочароваща загуба в първенството на Румъния дни преди реванша от плейофите в Лига Европа с ЦСКА. Грандът от северната ни съседка падна с 1:2 от слабака Астра (Плоещ) в мач от 4-ия кръг на шампионата. Българският защитник Валентин Илиев игра цял мач и получи жълт картон. Обявеният за герой срещу “червените” преди няколко дни бранител този път не игра на ниво и заедно с останалите си съотборници допусна два гола. За домакините от Астра титуля започна новото попълнение и бивш играч на ЦСКА Удоджи, който беше сменен в 57-ата минута.

Футболистите на Астра първи откриха резултата чрез Осман Ндойе в 37-ата минута, а Кехинде Фатай удвои преднината им в 54-ата минута. Играчите на Стяуа успяха да вкарат почетно попадение в добавеното време чрез Михай Костеа за крайното 1:2.

След поражението Стяуа се свлече до 4-о място във временното класиране със 7 точки. Астра вече е на 8-а позиция с 6 точки. Водач в класирането е Динамо (Букурещ) с 12 точки./БЛИЦ

Съставът на Стяуа: Татарушану, Матей Габриел (5 – Русеску), Валентин Илиев, Алвес Хералдо, Ясмин Латовлевич (68 – Препелица), Банел Никулица, Александру Бурчану, Пабло Брандан, Чиприян Танасе, Леандро Тату, Стефан Николич (32 – Николай Костеа)