Нюелс Олд Бойс бе свален от върха в аржентинската Примера дивисион, след като загуби с 0:2 при визитата си на Арсенал Саранди в последна среща от 12-ия кръг.

Головете за успеха на домакините реализира Дарио Бенедето в рамките на 10 минути още преди почивката. Той откри резултата в 7-ата минута след пас на Николас Агире, а в 17-ата се възползва от подаване на Мариано Гонсалес и покачи на 2:0. След почивката не се стигна до нови попадения, след като звездата на гостите Инасио Скоко, както и лявото крило Макси Родригес пропуснаха чисти възможности за гол.

Така Ланус запази първата си позиция с 26 точки и има аванс от една точка пред Нюелс Обд Бойс и три пред Ривър Плейт. Арсенал Саранди е на 6-о място с 19 точки.