Актуалният световен шампион Франция срази у дома Хърватия с 4:2 в своеобразно повторениe на финала от Мондиал 2018, но този път срещата бе от втория кръг на турнира Лига на нациите – Лига А, група 3. Домакините бяха без голямата си звезда Килиан Мбапе, дал положителен тест за коронавирус. Гостите изненадващо поведоха с гол на Деян Ловрен (16), но Антоан Гризман (43) изравни след пас на Марсиал. Обратът дойде още преди почивката, след като Доминик Ливакович си вкара автогол в първата минута от добавеното време на първата част. „Шахматистите“ не се предадоха и Йосип Брекало (55) изравни след асистенция на Ковачич, но „петлите“ стигнаха до успеха с попадения на Дайот Упамекано (65) и Оливие Жиру (77). Така французите стигнаха до втора поредна победа в групата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Португалия също спечели втори пореден мач в тази група, след като победи с 2:0 при визитата си срещу Швеция. Кристиано Роналдо (45, 72) реализира и двата гола, превръщайки се в герой за „мореплавателите“. Нападателят на Ювентус не взе участие при домакинския успех над Хърватия (4:1) преди няколко дни заради инфекция на десния крак, но се завърна с гръм трясък за иберийците и им донесе трите точки в мача със скандинавците, които от 44-ата минута играха в намален състав заради втория жълт и съответно червен картон на Свенсон. С тези попадения Роналдо стана първият европеец с над 100 гола за националния си отбор. До този момент единственият футболист с над 100 попадения за националния отбор беше иранската легенда Али Даеи, който има 109, но оцеляването на рекорда му е вече въпрос на време, след като Роналдо е със 101 гола в 165 мача за Португалия.