Благой Георгиев и Валентин Илиев играха цял мач при домакинската загуба на Терек с 1:2 от шампиона Рубин в двубой от четвъртия кръг на руската Висша лига.

В 18-ата минута Сергей Семак се възползва от грешка в защитата на Терек и откри резултата. Това бе 115-ия гол в кариерата на руския национал и негов 88-и в местния елит.

Само две минути по-късно Рубин получи право да изпълни фаул пред вратата на тима от Грозни, а Домингес прехвърли стената и направи безпомощен вратаря Дикан за 2:0.

Терек стигна до почетно попадение в края на мача, когато резервата Лахиялов се оказа сам в наказателното поле на Рижиков и прати топката под напречната греда.

Това бе първа загуба за тима от Грозни от началото на сезона и смъкна чеченския тим на четвърто място в класирането със седем точки. Шампионът Рубин излезе втори във временното подреждане с 8 точки, на една от лидера Криля советов./БЛИЦ

Днес: Кубан – Том, Динамо (Москва) – Ростов
Утре: ЦСКА (Москва) – Локомотив (Москва), Зенит – Амкар, Спартак (Налчик) – Сатурн

КЛАСИРАНЕ: 1.КРИЛЯ СОВЕТОВ 9, 2.Рубин 8, 3.Зенит 7, 4.Терек 7, 5.Динамо (Москва) 6 и др.