Манчестър Сити е на път да се класира директно за груповата фаза на Шампионската лига, след като победи Сток Сити с 3:0 в мач от 37 кръг на Висшата лига. Двубоят между двата тима бе само три дни след сблъсъка им на финала на ФА Къп, където бе сложен край на 35-годишното чакане на “гражданите” за трофей.

Карлос Тевес вкара два гола и се изравни с Димитър Бербатов на върха на реализаторската листа в шампионата. Двамата имат по 20 гола. С успеха си над “грънчарите” Манчестър Сити измести Арсенал от третото място един кръг преди края.

Аржентинецът откри резултата още в 14-ата минута в първия си мач като титуляр от пет седмици заради контузия. Тевес направи двойно подаване с Джеймс Милнър, елиминира двама защитници и прати топката в мрежата. В 53-ата минута защитникът Джолиън Лескът удвои с глава, което бе едва вторият му гол за сезона.

Дванадесет минути по-късно Тевес се разписа след изпълнение на пряк свободен удар. 26-годишният аржентинец бе свързван с трансфер след края на сезона, но след мача мениджърът на “гражданите” Роберто Манчини обяви, че пред него нападателят е изразил желание да остане на “Сити ъф Манчестър”./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ

Oт 14 май (събота)

Блекбърн – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Брет Емертън (20), 1:1 Уейн Рууни (73-дузпа)

Блекпул – Болтън 4:3
0:1 Кевин Дейвис (6), 1:1 Ди Джей Кембъл (9), 2:1 Джейсън Пънчън (19), 2:2 Матю Тейлър (24), 3:2 Ди Джей Кембъл (45), 3:3 Даниел Стъридж (53), 4:3 Чарли Адам (64)

Съндърланд – Уулвърхемптън 1:3
0:1 Джоди Крадък (23), 1:1 Стефан Сесеньон (34), 1:2 Стивън Флетчър (54), 1:3 Джордж Елокоби (78)

Уест Бромич – Евертън 1:0
1:0 Юсуф Мулумбу (10)

От 15 май (неделя)
Челси – Нюкасъл 2:2
1:0 Бранислав Иванович (2), 1:1 Йонас Гутиерес (10), 2:1 Алекс (83), 2:2 Стивън Тейлър (90+3)

Арсенал – Астън Вила 1:2
0:1 Дарън Бент (11), 0:2 Дарън Бент (15), 1:2 Робин ван Перси (90)

Бирмингам – Фулъм 0:2
0:1 Бреде Хангеланд (5), 0:2 Бреде Хангеланд (49)

Ливърпул – Тотнъм 0:2
0:1 Рафаел ван дер Ваарт (9), 0:2 Лука Модрич (55-дузпа)

Уигън – Уест Хям 3:2
0:1 Демба Ба (12), 0:2 Демба Ба (26), 1:2 Шарл Н'Зогбиа (57), 2:2 Конър Самон (68), 3:2 Шарл Н'Зогбиа (90+4)