Казахстанският Тобол претърпя тежка загуба с 2:5 от Ружомберок при гостуването си на словашкия тим в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Българинът Радослав Цонев остана на резервната скамейка на гостите, които поведоха с гол на Игор Иванович (9). Малко след това Ружомберок отговори чрез Симон Габриел (11) за 1:1.

Домакините успяха да стигнат до пълния обрат с попадение на Александър Селечки (40), но Тобол изравни чрез Дейвид Хенен (45). С последното действие през първото полувреме Ружомберок отново поведе, а попадението бе дело на Матус Мали (45+3).

След почивката Матей Мадленак (72) и Матус Мали (88) оформиха крайното 5:2, даващо комфортен аванс на словаците преди реванша в Казахстан след седмица.