Академика Клинчени, в чийто редици има четирима българи, загуби с 0:3 у дома oт УТА Арад в среща от 21-ия кръг на румънската Лига 1.

Нападателят Цветелин Чунчуков започна титуляр и игра цял мач, а 80-ата минута пропусна да се разпише от дузпа. В предишните две срещи той вкара по едно попадение, но днес нямаше ден.

Мартин Тошев направи дебют за Академика, влизайки като резерва в 69-ата минута на мястото на Раул Русеску. В същата минута от пейката в игра влязоха още Асен Чандъров и Георги Пашов.

Четвърт час преди края на редовното време Тошев получи контузия и беше заменен от Йован Маркович.

Головете за гостите реализираха Ливиу Антал (1), Денис Рушу (49) и Роджър (74).

Академика Клинчени заема петото място във временното класиране с актив от 30 точки, а УТА Арад е седми с три точки по-малко в актива си. Лидер е наследникът на Стяус с името ФКСБ, който има 48 точки.