Отборът от третото ниво на английския футбол Шефил Юнайтед победи у дома Саутхемптън с минималното 1:0 и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Лигата. Така "светците" записаха пето поредно поражение във всички турнири.

Домакините бяха по-активни през първата част, но не успяха да поведат в резултата, а в първите минути след почивката гостите претендираха за дузпа, след като удар с глава на Флорин Гардош срещна ръката на футболист на Шефилд, но съдията подмина ситуацията.

В 63-ата минута „остриетата” стигнаха до победния си гол, дело на Марк Макнълти. Вина за попадението носи и вратарят на Саутхемптън Фрейзър Форстър, който не се справи добре с изстрел от фаул на Боб Харис. Последва натиск на гостите, които обаче не съумяха да изравнят, а в последната 90-а минута останаха и в намален състав, след като Гардош фаулира откъсналния се Макнълти и получи червен картон.