Том (Томск) с Живко Миланов в състава постигна първа победа за сезона в гостуването си на Рубин в Казан с 2:1. Другият българин в тима от Томск Пламен Николов не бе в групата за мача. Рубин откри резултата в срещата в 15-ата минута, когато Саломон Рондон бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно прати топката в мрежата. В 34-ата минута Александър Рязанцев извърши нарушение срещу Евгений Башкиров в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за гостите и изгони играча на Рубин. Кирил Панченко бе точен от бялата точка и възстанови равенството. Останали с човек повече на терена гостите се възползваха по най-добрия начин и в 87-ата минута Бордачов вкара втори гол за победата с 2:1. Рубин остава с 12 точки на 8-о място в класирането. Том вече е с 4 точки на 15-ата позиция./БЛИЦ

Ростов – Зенит

Класиране след 9 кръг: 1.Спартак Москва 20, 2.ЦСКА Москва 20, 3.Локомотив Москва 19, 4.Зенит 17 (мач по-малко), 5.ФК Краснодар 15 и други.