Английският Тотнъм си осигури първото място в Група “А” със зрелищно равенство 3:3 като гост на Твенте. “Шпорите” се възползваха от загубата на Интер с 0:3 от Вердер.

Българският национален вратар Николай Михайлов за първи път остана резерва за холандския тим в Шампионската лига, а заместникът му Сандер Бошкер стана причина за първия гол на англичаните.

В 12-ата минута 40-годишният ветеран не успя да изрита върната към него топка от страна на Петер Висгерхоф и кълбото се спря във вратата му. Десет мунит по-късно Дени Ландзаат изравни от дузпа.

Веднага след почивката Джърмейн Дефоу възстанови аванса на Тотнъм от един гол. След това последваха бурни 10 минути с нови три попадения.

Първо Роберто Росалес изравни за Твенте в 55-ата минута, а четири по-късно Дефоу отново вкара във вратата на Бошкер. След още четири минути резултатът отново бе равен. Насер Шадли се разписа след точно изпълнение на пряк свободен удар./БЛИЦ

Твенте – Тотнъм 3:3
0:1 Петер Висгерхоф  (12-автогол), 1:1 Дени Ландзаат (22-дузпа), 1:2 Джърмейн Дефоу (46), 2:2 Роберто Росалес (55), 2:3 Джърмейн Дефоу (59), 3:3 Насер Шадли (63)

twente.gifТвенте: 1.Сандер Бошкер, 15.Роберто Росалес, 4.Петер Висгерхоф, 19.Дъглас, 33.Дуайт Тиендали, 6.Вут Брама, 7.Дени Ландзаат, 8.Тео Янсен, 9.Луук де Йонг, 21.Марк Янко (72-27.Дарио Вуйчевич), 22.Насер Шадли

totnam.gifТотнъм: 1.Еурельо Гомеш, 22.Ведран Чорлука, 13.Уилям Галас, 19.Себастиан Басонг, 32.Беноа Асу-Екото, 21.Нико Кранчар (86-15.Питър Крауч), 8.Джърмейн Джинъс (34-7.Аарън Ленън), 12.Уилсън Паласиос, 3.Гарет Бейл, 9.Роман Павлюченко (73-10.Роби Кийн), 18.Джърмейн Дефоу