Вердер спечели престижна, но безсмислена победа с 3:0 над носителя на трофея от Шампионската лига Интер в мач от Група “А”. Успехът на тима от Бремен остави “нерадзурите” на второто място в потока, след като Тотнъм направи 3:3 с Твенте.

Тимът на Томас Шааф бе отпаднал от по-нататъшно участие в евротурнирите, като дори и победа нямаше как да го изкачи на третото място. Това бе първият успех на Вердер в групата, а двубоят се игра при температури под нулата.

С попадения преди и след почивката на австрийските национали Себастиат Прьодъл и Марко Арнаутович, германският тим си гарантира победата в мача. Попадение на перуанския нападател Клаудио Писаро минути преди края само оформи класическия триумф на “зелено-белите”.

Вердер имаше тотална доминация в мача, като ударите към вратата са 20:6 в полза на германците. Поражението на “Везерщадион” за пореден път повдига съмнения относно бъдещето на треньора на Интер Рафаел Бенитес и то дни преди участието на тима в Световното клубно първенство./БЛИЦ

Вердер – Интер 3:0
1:0 Себастиан Прьодъл (39), 2:0 Марко Арнаутович (49), 3:0 Клаудио Писаро (88)

verder.gifВердер: 1.Тим Вийзе, 3.Петри Пасанен (83-16.Микаел Силвестър), 29.Пер Мертезакер, 15.Себастиан Прьодъл, 41.Доминик Шмид, 8.Клеменс Фриц, 22.Торстен Фрингс (78-44.Филип Баргфреде), 10.Марко Марин, 14.Аарон Хънт, 23.Уго Алмейда (75-24.Клаудио Писаро), 7.Марко Арнаутович

inter.gifИнтер: 21.Паоло Орландони, 4.Хавиер Санети (54-57.Наталино Феличе), 2.Иван Кордоба, 23.Марко Матераци, 34.Кристиано Бираги, 8.Тиаго Мота (76-17.Макдоналд Марига), 40.Обиора Нванкво, 27.Горан Пандев, 39.Давиде Сантон (50-88.Джонатан Биабиани), 11.Съли Мунтари, 9.Самуел Ето`о