Тотнъм разби Волфсбергер с 4:1 в първия мач между двата тима от 1/16-финалната фаза на Лига Европа. Попаденията за гостите от Лондон бяха дело на Хюн-Мин Сон, Гарет Бейл, Лукас Моура и Карлос Винисиус. За австрийците точен бе Лендъл от дузпа.

Реваншът, който е следващата седмица в английската столица, почти се обезсмисля след този резултат.

Тотнъм започна ударно срещата и в 13-ата минута Гарет Бейл намери отлично Хюн-Мин Сон в наказателното поле на Волфсбергер и южнокореецът с глава направи резултата 1:0.

В средата на първото полувреме Тотнъм стигна до второ попадение. То бе дело на Гарет Бейл. Уелсецът се разписа след отлично подаване в наказателното поле и с точен изстрел в левия ъгъл на вратата матира стража на домакините.

В 34-ата минута Лукас Моура нахлу в наказателното поле и с мощен удар покачи на 3:0.

След почивката Тотнъм намали оборотите, а Михаел Лендъл от дузпа не остави никакви шансове на Уго Йорис и върна един гол. В самия край на срещата Тотнъм все пак стигна до четвърто попадение. Негов автор стана Карлос Винисиус, който довкара топката в мрежата след удар с глава на Ерик Ламела.