Хари Кейн отбеляза своя мач номер 400 за Тотнъм с гол от дузпа през второто полувреме и "шпорите" победиха с 2:0 Евертън в мач от десетия кръг на английската Висша лига. Така те са равни по точки с втория Манчестър Сити и изостават с една от лидера Арсенал.

Евертън се защитаваше добре в Лондон и пропиля няколко положения, но Джордан Пикфорд събори съотборника си в националния отбор Кейн малко преди изтичането на един час игра, а капитанът не сбърка от бялата точка.

Тотнъм доминираше след почивката и вкара втори гол чрез Пиер-Емил Хьойберг, който оформи крайния резултат в 86-ата минута.

Поражението остави Евертън на 14 място в класирането с актив от десет точки, колкото има и градският съперник Ливърпул преди срещата с Манчестър Сити утре.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В АНГЛИЙСКАТА ВИСША ЛИГА - ТУК!