Тотнъм се развихри и спечели убедително с 5:0 при визитата си на изпадналия от елита Норич в последния 38-и кръг, завършвайки на четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига.

Деян Кулушевски (16) вкара първия гол след пас на Родриго Бентанкур, а след груба грешка на вратаря Тим Крул авансът на "шпорите" бе удвоен от Хари Кейн (32) с глава.

След почивката Деян Кулушевски (64) и Хьон-Мин Сон (70, 75) довършиха "канарчетата", които отдавна изпаднаха в Чемпиъншип. Така "шпорите" приключиха на четвърто място със 71 точки, а Норич е последен с 22.

В същото време надяващия се за топ 4 Арсенал разби у дома Евертън с 5:1 и завърши на петото място с 69 точки и две по-малко от Тотнъм.  Габриел Мартинели (27-дузпа), Еди Нкетия (31), Седрик Соарес (56), Габриел Магаляеш (59) и Мартин Йодегаард (82) се разписаха за "артилеристите", а Дони ван де Беек (45+3) бе точен за "карамелите", които завършиха 16-и с 39 точки.