Удар на Кайл Уокър от 25 метра донесе на Тотнъм победата с 2:1 над Арсенал в дербито на Северен Лондон. Успехът в двубоя от 7 кръг на Висшата лига придвижи “шпорите” на 6-о място в класирането.

Рафаел ван дер Ваарт откри резултата в 40-ата минута след пас на Еманюел Адебайор. Пет минути след началото на втората част Аарън Рамзи изравни резултата. Той бе точен с глава след центриране на Александър Сонг.

В 73-ата минута Уокър се разписа с далечен шут, при който вратарят на “артилеристите” Войчех Шчесни не се намеси убедително. Полякът обаче спаси удари на Адебайор и Джърмейн Дефоу.

В открития мач между двата лондонски тима Гарет Бейл можеше да вкара трети гол за Тотнъм, след като проби отбраната на Арсенал, но стреля встрани от вратата.

Жервиньо имаше шанс за гол за гостите след пас на Робин ван Перси. Тимът на Арсен Венгер имаше предимство във владеенето на топката, но ситуацията се промени, когато “шпорите” пуснаха Сандро в 63-ата минута./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
01.10.11
14:45 ч.
Евертън - Ливърпул 0:2
0:1 Анди Керъл (70), 0:2 Луис Суарес (82)
01.10.11
17:00 ч.
Астън Вила - Уигън 2:0
1:0 Агбонлахор (36), 2:0 Дарън Бент (62)
01.10.11
17:00 ч.
Блекбърн - Манчестър Сити 0:4
0:1 Адам Джонсън (56), 0:2 Марио Балотели (59), 0:3 Самир Насри (73), 0:4 Стефан Савич (87)
Съндърланд - Уест Бромич 2:2
0:1 Морисън (4), 0:2 Лонг (5), 1:2 Бендтнер (24), 2:2 Мохамади (26)
01.10.11
17:00 ч.
Уулвърхемптън - Нюкасъл 1:2
0:1 Демба Ба (17), 0:2 Йонас Гутиерес (38), 1:2 Флетчър (88)
02.10.11
15:30 ч.
Болтън - Челси 1:5
0:1 Даниел Стъридж (2), 0:2 Франк Лампард (15), 0:3 Даниел Стъридж (25), 0:4 Франк Лампард (27), 1:4 Дедрик Боята (46), 1:5 Франк Лампард (59)
02.10.11
17:00 ч.
Фулъм - КПР 6:0
1:0 Андрю Джонсън (2), 2:0 Дани Мърфи (20-дузпа), 3:0 Андрю Джонсън (38), 4:0 Андрю Джонсън (60), 5:0 Клинт Демпси (65), 6:0 Боби Замора (73)