Тотнъм победи трудно като домакин третодивизионния Шефилд Юнайтед с 1:0 в първия 1/2-финален мач помежду им от турнира за Купата на Лигата. Началото на срещата се забави с 15 минути заради задръстване в Лондон и по-късно пристигане на гостите на „Уайт Харт Лейн”.

През първото полувреме домакините имаха леко предимство, което не материализираха заради пропуски на Емануел Адебайор и Ерик Дайър. Гостите пък на два пъти отправиха опасни удари чрез Кембъл-Райс и Скугъл.

След почивката „шпорите” продължиха да имат инициативата, но имаха нужда и от помощта на „остриетата”, за да поведат в резултата. Това се случи в 74-ата минута, когато Андрос Таунзенд реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист от гостите.

Реваншът между съперниците е на 28 януари (сряда) на "Брамбъл Лейн" от 21:45 часа българско време.