Орландо Смеекес, който е трансферна цел на ЦСКА, не игра за Карл Цайс (Йена) при победата с 2:1 над Хайденхайм в мач от първия кръг на германската Трета лига.

Офанзивният футболист от Холандските Антили изтърпява наказание от три мача, наложено му след края на миналия сезон.  Според “Йосттюрингер Цайтунг” трансферът на Смеекес в Ковънтри е пропаднал, тъй като английският клуб не е пожелал да плати поставената цена от 200 000 евро.

При победата на Карл Цайс (Йена) Хеенге откри резултата в 6-ата минута, а в 34-ата Вайл изравни за гостите от Хайденхайм. Тимът от Йена стигна до победата с попадение на Цийгнер четвърт час преди края. Карл Цайс заема шестото място във временното класиране, като първите осем отбора са с по три точки./БЛИЦ