Тунизийският Есперанс спечели петото място на Световното клубно първенство, след като победи с 6:2 домакините от Ал Сад. Двубоят се превърна в голове зрелище, а нападателят Хамду Елхуни записа името си редом до Луис Суарес, Кристиано Роналдо и Гарет Бейл. Той стана едва четвъртият футболист, който бележи хеттрик на тази надпревара.

Елхуни откри резултата в 6-ата минута, а в 12-ата асистира на Бадри за 2:0. Малко по-късно домакините останах с намален състав заради червен картон на Хасан, а от отсъдената дузпа Бадри направи 3:0 за Есперанс.

​Бунеджах върна един гол от дузпа, но Елхуни заби второто си попадение и двта тима се оттеглиха на почивката при резултат 1:4 за тунизийците.

След почивката отново от дузпа Хайдос направи 2:4, но до края гостите забиха още две попадения - чрез Елухни в 74-ата и Дербали в 87-ата.

Тази вечер е първият полуфинал, който противопоставя Фламенго и Ал Хилал. Утре пък за място на финала ще спорят Ливърпул и Монтерей.