Ювентус се измъчи, но стигна до успеха с 1:0 над Удинезе в мач от 14 кръг на Серия “А”. Шестата поредна победа на “Старата госпожа” в първенството дойде след гол в последната минута на Фернандо Йоренте. Испанецът е известен като Цар Лъв от престоя си в Атлетик (Билбао).

Срещата на “Ювентус Стейдиъм” се игра пред 12 200 деца, които запълниха трибуните “Курва Суд” и “Курва Норд”. Те замениха традиционно стоящите там ултраси, които донесоха наказание на клуба заради антинеаполитански скандирания. Успехът позволи на “Старата госпожа” да увеличи на три точки аванса си пред Рома в класирането.

Тежък удар за Ювентус през първото полувреме беше контузията на Андреа Пирло и той беше заменен принудително. Двамата вратари Джанлуиджи Буфон и Желко Бъркич демонстрираха невероятния си рефлекс в няколко ситуации в мача и предотвратиха наглед сигурни попапедия във вратите си.

През второто полувреме след два месеца отсъствие в игра за домакините се появи Стефан Лихтщайнер, който замени Симоне Падоин. Швейцарският национал изигра роля при отбелязването на победното попадение във вратата на “зебрите”. При разбъркване пред вратата на Бъркич в добавеното време той стреля от воле, а Йоренте с глава отклони топката във вратата.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 14 КРЪГ
30.11.13
19:00 ч.
Парма – Болоня 1:1
0:1 Панагиотис Коне (10), 1:1 Антонио Касано (23)
30.11.13
21:45 ч.
Дженоа – Торино 1:1
0:1 Омар Ел Кадури (7), 1:1 Давиде Биондини (69)
01.12.13
13:30 ч.
Катания – Милан 1:3
1:0 Лукас Кастро (13), 1:1 Рикардо Монтоливо (19), 1:2 Марио Балотели (61), 1:3 Рикардо Кака (81)
01.12.13
16:00 ч.
Аталанта – Рома 1:1
1:0 Давиде Бривио (51), 1:1 Кевин Строотман (90)
01.12.13
16:00 ч.
Каляри – Сасуоло 2:2
0:1 Лино Мардзорати (13), 0:2 Симоне Дзадза (20), 1:2 Нене (73), 2:2 Марко Сау (87)