Интригата за титлата в Русия се запази до последно, след като ЦСКА (Москва) и Ростов записаха победи и продължиха да водят битка за първото място. Кръг преди края московчани имат 62 точки, а преследвачите им - 60.

Московските "армейци" нямаха проблеми у дома и надделяха над Краснодар с 2:0 в среща от 29-ия кръг. Головете отбелязаха Ахмед Муса в 17-ата и Роман Еременко в 47-ата минута, а гостите завършиха двубоя с човек по-малко, след като Рикардо Лаборде си изкара два бързи жълти картона в 90-ата минута.

Ростов спечели също у дома с минималното 1:0 срещу Урал. Голът бе дело на Сердар Азмун в 74-ата минута, а Урал също завърши срещата с 10 души след втори жълт картон за Артьом Фидлер в 82-ата минута.

В последния кръг Ростов гостува на Терек, а ЦСКА - на Рубин.

Ивелин Попов започна като титуляр при победата на Спартак (Москва) с 3:0 у дома срещу Терек и бе заменен в 74-ата минута. С победата московчани си осигуриха участие в евротурнирите през новия сезон, заемайки петото място в класирането.

Станислав Манолев остана сред резервите при домакинската победа с 1:0 на Кубан над Динамо (Москва).

Амкар победи у дома Уфа с 1:0 в друг мач от кръга