ЦСКА (Москва) разгроми Амкар с 3:0 в мач от 16-ия кръг на руската висша лига. За гостите от Перм пълни 90 минути записаха Георги Пеев и Захари Сираков, но усилията им да се противопоставят на “армейците” не се увенчаха с успех.

В 25-ата минута Никола Мялович събори футболист на домакините в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка и вдигна жълт картон на халфа. Шведският национал Расмус Елм не се поколеба и реализира наказателния удар.

След почивката Алан Дзагоев с перфектен пас изведе на добра позиция Ахмед Муса, който покачи на 2:0, а по-късно именно Муса асистира на Александър Кауна за крайното 3:0.

С успеха си ЦСКА събра 39 точки на върха, с 6 повече от втория Зенит, чийто мач срещу Динамо Москва вчера бе прекратен. Амкар пък е 10-и с 18 точки.