Тулуза победи у дома Анже с 2:0 в среща от 34-ия кръг на френската Лига 1 и се отдалечи на четири точки от опасната зона. Яя Саного (42) откри малко преди почивката, а асистиралият му Макс-Ален Градел (60-дузпа) удвои в средата на втората част. Така Тулуза заема 17-а позиция с 33 точки и е на 4 пред предпоследния Лил. Анже е 14-и с 37 точки.

Метц завърши 1:1 с гостуващия Каен и пропусна шанс да се върне в борбата за спасение. Дамиен Да Силва си отбеляза автогол в 73-ата минута, но две минути след това Джеси Демингет изравни. Метц остава на последно място с 26 точки и е на три от мястото за плейоф, заемано към момента от Троа, и на седем от спасителна позиция.

Амиен си осигури оставането в елита след победа с 3:1 над Страсбург. Тома Монкодюи (45), Харисон Тусумгама (79) и Гаел Какута (90+2) бяха точни за домакините, а в самия край Идрис Саади (90+4) намали за гостите. Амиен е 13-и с 40 точки, а Страсбург заема 16-а позиция с 34 точки.