Българският бранител Александър Тунчев вкара победния гол за Заглебие (Любин) в домакинството срещу Полония (Варшава) за 2:1 и класира тима си за 1/4-финалите в турнира за Купата на Полша.

Попадението е първо на сметката на Тунчев с фланелката на отбора от Любин. Освен Тунчев, цял мач за победителите игра и друг българин – Павел Виданов. Домакините от Заглебие успяха да поведат в резултата в 40-ата минута с гол на Пападолулос. В продължението на първата част гостите от Варшава успяха да се върнат в мача, изравнявайки резултата чрез Вшолек. След почивката Александър Тунчев оформи крайното 2:1 с точен изстрел в 53-ата минута на срещата.

Така Заглебие продължава напред в турнира, а четвъртфиналите ще се играят в края на февруари 2013 година.