Вратарят на българския национален отбор Николай Михайлов продължава да се възстановява от травма в коляното и отново не игра за Твенте, който направи грешна стъпка в битката за титлата. Тимът от Енсхеде завърши 2:2 у дома с НАК Бреда в мач от 30-ия кръг на холандската Ередивизи.

След нулево първо полувреме гостите поведоха в 56-ата минута с гол на Схалк след аистенция на Схилдер. Последва пълен обрат, след като голмайсторът на Твенте Люк Де Йонг реализира две попадения в 61-ата и 63-ата минута за 2:1. В третата минута на даденото от съдията продължение на мача обаче Букари донесе точката за гостите.

С ремито Твенте събра 57 точки и се смъкна на четвърто място във временното класиране, докато НАК Бреда е на 15-а позиция с 31 точки. Лидер е Аякс с 61 пункта, а грандът от Амстердам утре приема аутсайдера Де Граафшап. На втори и трето място с по 58 точки са АЗ Алкмаар и Фейенорд, който тази вечер разби аутсайдера Екселсиор с 3:0 в дербито на Ротердам.

В друг мач от кръга, игран тази вечер, НЕК Ниймеген загуби на свой терен от Хееренвеен с 2:4.